تحلیل و بررسی آینده و روند قیمتی طلا- مهر ماه 1393

1- نگرانی های مربوط به وضعیت اقتصادی جهان در هفته ­های گذشته موجب افزایش نسبی قیمت طلا شده بود و انتشار گزارش مربوط به کاهش رشد اقتصادی چین نیز موجب شد تا قیمت طلا بار دیگر با افزایش روبرو شود.
براین اساس رشد اقتصادی چین در سه ماه سوم امسال به پایین­ترین حد از سال 2009رسیده است. این مساله موجب افزایش تقاضا برای طلا در بازارهای بین المللی شده است.
قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر چندانی نسبت به روز قبل به 1248 دلار رسیدهاست. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به بیش از 1255 دلار رسید که این رقم از 10سپتامبر بی سابقه بوده است.
یکی از تحلیلگران ارشد استاندارد بانکی در ژاپن به نام یوییچی ایکمیزو تاکید کردکه نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. به نظر من سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1200 دلار خواهد بود. 
افزایش خرید از سوی چین نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در ماه جاری داشته است.
قیمت طلا پس از کاهش 6 درصدی در ماه گذشته از ابتدای ماه جاری تاکنون 3 درصد رشد داشته است.

2- انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در خصوص وضعیت چین تاثیر زیادی بر کاهش شاخص سهام آسیا وافزایش قیمت طلا در مبادلات امروز داشته است.
بر این اساس شاخص سهام در اکثر بازارهای آسیایی با کاهش روبرو شده و این مساله موجب شد تا سطح مقاومتی 1250 دلاری برای طلا شکسته شود.
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اگر طلا بتواند بالاتر از 1250 دلار باقیبماند سطح مقاومتی بعدی 1263 دلار خواهد بود. 
دفتر آمارهای ملی چین امروز اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه سوم امسال به کمتر از 7.3 درصد رسیده است که این پایین ترین رقم در 5 سال گذشته به شمار می رود.
پیش بینی می شود رشد اقتصادی چین در سه ماه پایانی امسال نیز روندی متعادل داشته باشد. 
به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت 1232 دلار خواهد بود و اگراین سطح شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری روبرو می شود.

3- تحلیل تکنیکال حاکی از آن است که اگر سطح مقاومتی 1250 دلاری شکسته شود قیمت طلا درروزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی معتقدند که سطح حمایتی قیمت طلا نیز در میانمدت 1200 دلار خواهد بود و اگر این سطح روانی شکسته شود طلا برای افت شدید و نزدیک شدن به 1000 دلار در هر اونس آماده خواهد شد.
به نظر می رسد تحولات اقتصادی آمریکا و منطقه یورو و همچنین نوسانات شاخص سهام وارزش دلار همراه با برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در روزهای پایانی اکتبر تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.
قیمت طلا در هفته گذشته برای دومین بار متوالی با افزایش یک درصدی روبرو شده است. اگر سطح مقاومتی 1250 دلاری شکسته شود بهترین فرصت برای فروش خواهد بود.

4- تحلیل تکنیکال فیبوناچی قیمتی طلا- مهرماه

تحلیل تکنیکال فیبوناچی حاکی از آن است که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1245 دلار خواهد بود ولی احتمال دارد که قیمت طلا در کوتاه مدت به کمتر از 1216 دلار نیز برسد.
بر اساس این گزارش قیمت طلا در هفته های اخیر بین 1183 تا 1345 دلار در نوسان بوده است. اگر سطح مقاومتی 1237 دلاری شکسته شود قیمت طلا به زودی به بیش از 1245 دلارخواهد رسید.
سطح حمایتی طلا نیز در کوتاه مدت ابتدا 1216 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا به 1204 دلار خواهد رسید. اگر سطح مقاومتی 1237 دلاری نیز شکسته شودقیمت طلا ابتدا به 1245 و سپس به بیش از 1253 دلار خواهد رسید.
همچنین تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا ومنطقه یورو در روزهای آینده تاثیر زیادی بر روشن شدن چشم انداز قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

واحد تحقیق و توسعه سپهر باستان


rating
  نظرات کاربران